Lašská slivovice s Colemanem | Coleman.cz - materiály pro střechy a fasády

Ochutnejte kvalitu lašské slivovice

Datum:1.6.2015

  

Medardova kápě, čtyřicet dní kape
 
Znáte tuhle pranostiku? My taky. A v jejím duchu Vám přinášíme další dobrotu, tentokráte Vás to zahřeje, posilní, budete rozverní, a stačí kapička.. A kdoví, třeba bude kapat celých 40 dní.. Což takhle panáčka pravé lašské slivovičky? :-)
 
Věrnostní program slivovice 
 
Jehněčí paštiky, cibulové chutney, nyní je potřeba to něčím spláchnout. V nadmořské výšce 395 m. n. m., něco málo přes 2.000 obyvatel v okrese Frýdek Místek se nachází vesnička, ve které jsme dali vzniknout další z našich pochutin. V Kunčicích pod Ondřejníkem se řídí heslem:

"Jelikož jsme se nechtěli ubírat cestou masové výroby konzumního alkoholu, soustředili jsme všechny zkušenosti na vývoj jemných likérů, při kterém také využíváme staré lidové receptury. Ořechovka, Lašský Pandur, Lekorka – tyto a mnoho jiných už dlouho a úspěšně útočí na chuťové buňky mnoha našich spokojených zákazníků." 
 
Bonusy slivovice za nákup
 
A víte všichni, jak se taková pravá lašská slivovice vyrábí? 
Čisté zralé plody slivoně se uloží do sudů (dřevěných,nebo dnes většinou plastových) a nechají se zhruba 6 až 8 týdnů kvasit. Doba kvašení je závislá na teplotě, cukernatosti plodů a množství v jednom sudu. Cukernatost se měří moštoměrem při založení kvasu a při jeho dokvašení. Rozdíl nám dá orientační odhad o množství alkoholu v kvasu. 
 
Bonus za nákup střechy fasády izolace - slivovice 
 
Vykvašené ovoce se vaří (pálí) při teplotě do 100°C, kdy se odpařuje jen alkohol a v kvasu zůstávají silice, které jinak způsobují pachy a pachutě v konečném výrobku. Výpary se ochlazují a kondenzát vytéká do připravené nádoby. Tento postup se opakuje dvakrát, přičemž teprve při druhém pálení teče čistý nápoj, který je možno ochutnat. Destilát má v závislosti na počáteční cukernatosti kvasu a stavu při dokvašení přibližně 60 až 80 objemových procent alkoholu. V tomto stavu se neprojeví chuť ovoce a slivovice je dobrá jen do čaje. Ideální je ředit na 50 - 51 procent, kdy je nápoj lahodný a voňavý.
 
Bonus za nákup střechy fasády izolace - slivovice 
 
Čerstvá slivovice mívá ostřejší chuť a je lepší nechat ji uležet několik měsíců, až let. Přitom první čtyři týdny se ponechá bez zátky, chráněná je před hmyzem a prachem. Někdy se do destilátu přidávají sušené švestky, aby slivovice dostala nazlátlou barvu a více voněla. Je třeba ji ale sledovat a po zhruba třech týdnech zcedit a uložit. 
 
Zlatá slivovice je slivovice, která dlouhodobým zráním (stařením) v dubových sudech získala zlatou barvu a lahodnou chuť podobající se koňaku. A pak už jen NA ZDRAVÍ! :-) 
 
Bonus za nákup střechy fasády izolace - slivovice
 

Další články

Rhepanol od firmy FDT pouze u Colemanu!

Firma FDT přesouvá své obchodní aktivity ze své české pobočky FDT ČR na své vybrané obchodní partnery v ČR. Stali jsme se tak exkluzivními partnery v České republice pro dodávky materiálu Rhepanol. Tedy Rhepanol - pouze u nás. celý článek

8.10.2014

Nový typ trapézového plechu již v naší nabídce!

Satjam doplnil stávající výrobní zařízení o zcela novou výrobní linku na trapézový plech s označením SAT18 N. celý článek

2.9.2014

Merx má certifikát B Roof (t3)

Pro všechny naše zákazníky pracující s fólií Merx máme skvělou zprávu. Merx prokázal svou velmi dobrou kvalitu a při zkouškách dne 21.5.2014 získal certifikát na klasifikaci střech vystavených působení vnějšího požáru na B ROOF (t3). celý článek

24.6.2014


+420 571 499 600
info@coleman.cz
          facebook icon   linkedin icon         
 
® Všechna práva vyhrazena Coleman S.I., a.s.