Jak nahradit plechovou střechu na falcovanou | Coleman.cz - materiály pro střechy a fasády

Jakým způsobem lze nahradit plechovou falcovanou krytinu na střeše s nízkým spádem tak, aby vypadala jako falcovaná, ale byla i na minimálních sklonech bezpečně vodotěsná?

Autor:Stanislav Nohavica Datum:14.1.2015

Jakým způsobem lze nahradit plechovou falcovanou krytinu na střeše s nízkým spádem tak, aby vypadala jako falcovaná, ale byla i na minimálních sklonech bezpečně vodotěsná? Kdysi jsem v Colemanovinách četl o hydroizolačních fóliích, které vypadaly jako falcovaný plech. Jakým způsobem vytvořím falc? Je na fólii pouze nakreslený, nebo je na ni nějak nalisován?
 
Požadavek na fóliovou hydroizolaci, aby vizuálně působila jako falcovaný plech, je častější, než byste si mohl myslet. Zejména architekti, jimž se velmi líbí a hodí jednoduché linie této krytiny, navrhují falcovaný plech i na střechy, na něž se jednoduše kvůli nízkému spádu střechy absolutně nehodí. Proto přišly firmy, které dodávají hydroizolační fólie, s výrobky imitujícími podélný spoj – stojatou drážku.
 
 
 
Tento prvek – dekorační profil – se vyrábí v barvách hydroizolace a pokládá se aplikací podle výrobce (lepení, klasická aplikace apod.) na standardní hydroizolační fólie daného výrobce. Je-li potřeba barevnosti mimo rámec standardních barev fólií, existují i speciální barvy na hydroizolační fólie, pomocí nichž docílíte kovový lesk apod.
 
 
 
Pokud máte zájem o použití tohoto systému, kontaktujte poradenské studio firmy Coleman na e-mailové adrese poradenstvi@coleman.cz .
 

Další články

Jak správně namontovat střešní vpusť s nástavcem?

Pokud aplikujete vpust na jednoplášťovou střechu, která je tvořena pouze hydroizolací a nosnou konstrukcí bez tepelné izolace, použijete pouze vpust, kterou nasunete na kanalizační potrubí, v němž by mělo být implementováno těsnění. celý článek

Stanislav Nohavica 14.1.2015

Dá se nějakým způsobem urychlit vysychání ploché střechy, když mi zateklo do polystyrenu.

Osazením aeračních komínků sice dosáhnete pozvolného vysychání, zde se ale jedná o horizont let. celý článek

Stanislav Nohavica 14.1.2015


+420 571 499 600
info@coleman.cz
          facebook icon   linkedin icon         
 
® Všechna práva vyhrazena Coleman S.I., a.s.