Kopulový světlík jako výlez na plochou střechu | Coleman.cz - materiály pro střechy a fasády

Lze použít kopulový světlík jako výlez na plochou střechu? Existují systémová opatření, aby se kopule při převrácení světlíku nerozbila?

Autor:Stanislav Nohavica Datum:14.1.2015

Lze použít kopulový světlík jako výlez na plochou střechu? Existují systémová opatření, aby se kopule při převrácení světlíku nerozbila? 
 
Ano, světlíky lze použít (a také se to děje) jako výlezový prostředek na ploché střechy. Oproti klasické konstrukci světlíku neotevíravého, který se užívá pouze k prosvětlení prostor pod sebou a jehož konstrukce se skládá z kopule a manžety, musíte v případě výlezového světlíku k těmto dvěma prvkům přiobjednat ještě otevírací rámeček. Co se týká rozbití kopule při otevírání světlíku: Pro výlezový světlík je nutné objednat ještě fixaci, a to buď řetízky, nebo pístovým mechanismem.
 
Doporučuji, abyste zákazníka, jemuž budete světlík montovat, vedli k volbě dostatečně velkého světlíku. Občas totiž zákazník dodatečně zjistí, že pokud chce světlíkem prolézt, musí mít ruce nad hlavou, aby se do světlíku vůbec vlezl. Společnost Coleman dodává světlíky od rozměrů 400 x 400 mm až do rozměrů 1300 x 2500 mm. Ke každému světlíku lze objednat rámeček pro otevírání, manžety o výšce 150, 300 a 500 mm a kopule ve variantě jednoduché, dvojité a trojité. Ke světlíkům dodáváme rovněž příslušenství – elektrický pohon, otevírací a ovládací tyče, fixační řetízky a písty.
 

Další články

Jak správně namontovat střešní vpusť s nástavcem?

Pokud aplikujete vpust na jednoplášťovou střechu, která je tvořena pouze hydroizolací a nosnou konstrukcí bez tepelné izolace, použijete pouze vpust, kterou nasunete na kanalizační potrubí, v němž by mělo být implementováno těsnění. celý článek

Stanislav Nohavica 14.1.2015

Dá se nějakým způsobem urychlit vysychání ploché střechy, když mi zateklo do polystyrenu.

Osazením aeračních komínků sice dosáhnete pozvolného vysychání, zde se ale jedná o horizont let. celý článek

Stanislav Nohavica 14.1.2015


+420 571 499 600
info@coleman.cz
          facebook icon   linkedin icon         
 
® Všechna práva vyhrazena Coleman S.I., a.s.