Plastové okapy Plastmo | Coleman.cz - materiály pro střechy a fasády

Plastové okapy PlastmoPlastmo okapové systémy

 
 
 Plastové okapy a žůaby  Vlastnosti plastových okapů  montaz okapového systému.
 PLASTOVÉ OKAPY A ŽLABY
 
Požadavky na okapové systémy pro odvod dešťové vody se soustřeďují především na dlouhou životnost, funkčnost, minimální údržbu a snadnou montáž. Kromě toho je stále více požadován okapový systém přesně odpovídající danému typu konstrukce, barevnosti střechy a domu.
Toho si byla vědom dánský výrobce Plastmo, když vyvinul vynikající dešťové okapy z PVC, které umožňují snadnou montáž a instalaci, mají dlouhou životnost i v klimaticky náročných podmínkách a přitom mají atraktivní vzhled. Patentovaný tvar předního okraje okapu je důležitým detailem, který zajišťuje přímost, rovinnost a tuhost okapu. To jsou charakteristiky, které učinily okapový systém Plastmo jedním z nejužívanějších v Evropě.
 VLASTNOSTI OKAPŮ
 
Okapové žlaby PVC vyrobené firmou Plastmo jsou vyráběny z recyklovatelného tvrdého PVC neobsahujícího žádná změkčovadla. Výrazným rysem PVC je, že nekoroduje a nereaguje při styku s jinými materiály. Všechny produkty Plastmo jsou vyráběny s ohledem na životní prostředí, splňují normy ISO 9001 a ISO 14001.
Okapové žlaby PVC jsou odolné i proti extrémně nízkým teplotám a zatížení sněhem a ledem. Nehrozí nebezpečí potrhání mrazem. Mohou být montovány v jakémkoliv prostředí, mají přirozenou odolnost proti slunečnímu ultrafialovému záření.
 
 
 
 
 
 MONTÁŽ SYSTÉMU 
  
Bez ohledu na to, kde chcete montovat svůj okapový systém, máme v nabídce vše, co potřebujete. Kromě rozsáhlé standardní nabídky si můžete vybrat z početného sortimentu našich speciálních tvarovek. Klasický design se zakrytými spoji a propracovanými výstupy Vám umožní realizovat celkový elegantní vzhled budovy.
Postup montáže je jednoduchý, rychlý a snadný. Jednoduše vložíte okapový žlab do žlabových háků a lehkým stlačením ho upevníte. Okapové žlaby se lepí speciálním lepidlem, zaručujícím jednoduché, rychlé a trvale odolné spojení. Lepidlo může být použito i za vlhkého počasí a dokonce i při mírných mrazech – a přesto vytvoří pevný a voděnepropustný spoj. 
 
 
 
Sortiment okapového systému
Žlaby jsou k dispozici ve velikosti č. 10, č. 11 a č. 12, odpadní trubky o průměru 75 mm, 90 mm a 110 mm.
Barevném provedení si můžete vybrat šedé, bílé, grafitové, hnědé a černé.
 
Barvy okapů
Firma Plastmo má odborné zkušenosti s výrobou speciálních tvarovek a proto nabízí více méně všechny tvary speciálních tvarovek z PVC podle přání zákazníka. Řešení okapů Plastmo je vhodné jak pro zakryté, tak pro pohledu vystavené systémy. Současný kompletní sortiment umožňuje nalézt vhodná řešení i pro ty nejnáročnější rozsáhlé projekty.
 Barvy okapového systému

Volba rozměru okapu
Plocha střechy a poloha svodu určuje velikost okapových žlabů. Při volbě nových okapů se ujistěte, že rozměry okapového systému odpovídají velikosti odvodňované plochy. Odvodňovaná plocha je rovna velikosti střešního povrchu. Tuto plochu potřebujete znát, abyste mohli správně nadimenzovat systém odvodnění. Účinnost odvodnění závisí na poloze a počtu dešťových svodů, protože voda je odváděna tím rychleji, čím je kratší vzdálenost k nejbližšímu žlabovému výstupu. Aby splňovaly co nejvíce požadavků, jsou okapy Plastmo k dispozici ve třech velikostech: č. 10, č. 11 a č. 12.
Rozměry okapového systému 

Okapy velikosti 10
Tato velikost okapů se používá pro menší objekty jako jsou garáže, kůlny, skleníky, přístavby a malé rodinné domky.
Okapy velikosti 11
Nejoblíbenější rozměry okapů, které vyhovují jak odvodňovací kapacitou tak i svým vzhledem pro většinu obvyklých objektů a domů.
Okapy velikosti 12
Tato velikost okapů se často používá pro velmi rozsáhlé střešní plochy, jako jsou sídlištní domy a haly s velkým rozestupem mezi dešťovými svody. Používají se i u rodinných domů, kde tloušťka střechy nebo její převis (např. betonové střešní tašky) brání řádnému odtékání vody do žlabů a docházelo by k přetékání vody přes okraj žlabu.
Doporučujeme, abyste si vypočítali velikost povrchu střechy a našli odpovídající rozměry okapů v tabulce „Odvodňovaná plocha“.
 
 
 

Uvedená cena vychází ze standardního ceníku. Naši odborníci v OBCHODNÍCH CENTRECH vám nabídnou aktuální cenu včetně probíhajících akcí.

Okamžitou cenu naleznete na našem E-SHOPU, do kterého se mimo jiné dostanete kliknutím na vybranou červenou položku.

+420 571 499 600
info@coleman.cz
          facebook icon      linkedin icon         
 
® Všechna práva vyhrazena Coleman S.I., a.s.