Postup provádění střech z hydroizolačních mPVC fólií | Coleman.cz - materiály pro střechy a fasády

Jaký je postup při provádění střech z hydroizolačních mPVC fólií?

Autor:Stanislav Nohavica Datum:14.1.2015

Při provádění střech z hydroizolačních mPVC fólií se občas setkám s prostupem, který je širší než jakákoliv prostupová tvarovka. Jaký je postup s jejich opracováním? Zatím jsem to vždy provedl ze standardní fólie a nějak to vždycky dopadlo, ale jestli existuje lepší postup, rád bych se o něm dozvěděl.
 
Jedno malé vylepšení bych měl. Ideální pro provedení takovýchto detailů je užití bezvložkové fólie, kterou mnohé systémy mají ve svém sortimentu (Rhenofol C, Fatrafol 804 apod.). Jde o materiál neobsahující výztužnou vložku, a proto je jeho tažnost přes 200 %. Pokud si vyříznete límec potřebného průměru a do něj proříznete kruhový otvor cca o 1/3 menší, než je průměr prostupu, můžete jej přetáhnout shora přes prostup a část fólie zůstane na svislé části prostupu. Poté ještě provedete límec kolem potrubí a v horní části límce se fólie stáhne stahovací objímkou. Horní okraj hydroizolační fólie se zatmelí, aby se za objímku nedostala voda.
 

Další články

Jak správně namontovat střešní vpusť s nástavcem?

Pokud aplikujete vpust na jednoplášťovou střechu, která je tvořena pouze hydroizolací a nosnou konstrukcí bez tepelné izolace, použijete pouze vpust, kterou nasunete na kanalizační potrubí, v němž by mělo být implementováno těsnění. celý článek

Stanislav Nohavica 14.1.2015

Dá se nějakým způsobem urychlit vysychání ploché střechy, když mi zateklo do polystyrenu.

Osazením aeračních komínků sice dosáhnete pozvolného vysychání, zde se ale jedná o horizont let. celý článek

Stanislav Nohavica 14.1.2015


+420 571 499 600
info@coleman.cz
          facebook icon   linkedin icon         
 
® Všechna práva vyhrazena Coleman S.I., a.s.