aneb 5 x NE pro plechovou střechu
Rozmýšlíte se pro plechovou střechu? Můžete se setkat s mnohými názory, které nutně nemusejí být pravdou. Rádi Vám je nezaujatě porovnáme.

Mnoho lidí stále věří, že při silnějším větru může plechová střecha odletět celá. Odolnost proti takové situaci se zvyšuje systémem kotvení - hlavně typem a množstvím. Pokud špatně ukotvíte krytinu odletí jakákoliv.

Setkáte se s názorem, že pod plechovou střechou bude v zimě kondenzovat voda a v létě bude horko. Vznik kondenzátu pod krytinou je jevem prakticky všech krytin v chladném počasí. Proto se do střech instalují difuzní fólie, které zabraňují vniku vody do střešní konstrukce. To je běžný postup u všech krytin. Horko v podkroví v letních měsících je dáno odvětráváním střechy a tepelnou izolací. Může se na něm částečně podílet barva střešní krytiny.


Průniku vody se opravdu bát nemusíte. Vezměte v potaz, že u velkoformátových plechových krytin máte cca 6x méně spojů oproti klasické tašce.

Zde se opět bavíme o skladbě střešního systému. Závislé je opět na správné volbě tepelné izolace. V potaz se berou akustické vlastnosti celé konstrukce, nikoliv pouze krytiny.

Bohužel, všechny střešní krytiny stárnou. Tento jen je dán typem materiálu a hlavně povrchovou úpravou. Zde se bavíme o plechové střeše, kde rozhoduje použitý plech (tloušťka typ materiálu) a hlavně povrchová vrstva (PES, PE, PUR ...)
Cílem tohoto článku je alespoň částečně vyvrátit mýty o plechové střeše.
Chcete se dozvědět více o plechových krytinách?
Přejděte na náš e-shop, kde jsme připravili článek o výrobci Satjam.