Jak najít řemeslníka? Jak vyhledat správnou firmu? | Coleman.cz - materiály pro střechy a fasády

Jak najít řemeslníka?

Datum:22.5.2015

5 možností jak můžete hledat řemeslníka či firmu pro vaši stavbu nebo realizaci.

Plánujete realizaci rekonstrukce či stavby? Kde hledat řemeslníka, jak najít tu správnou firmu?
Máte mnoho možností. Pět z nich jsme pro Vás vypsali a dodali naše zkušenosti... 
 
 
1. Inzeráty v novinách
Koupíte si inzertní noviny a ten, kdo tam bude, ten má u Vás vyhráno. :-) Máte ale nějaké srovnání? Jak víte, že je kvalitní, dobrý a cenově optimální. Nespoléhejte se jen na inzerát, nemá vypovídací a srovnávací hodnotu.
 
2. Internet
Sednete si za počítač, do vyhledávače vložíte stručný profil toho, co hledáte a můžete se vydat na cestu. Cestu dlážděnou internetovými stránkami, reklamou, fotogaleriemi, dlouhými texty, sliby, nabídkami. Bude to dlouhá cesta.
Tato možnost vyžaduje určitou počítačovou schopnost a také celkem dost času, než najdete opravdu toho pravého řemeslníka. A taky je veliká možnost, že ho nenajdete. Opravdu vytížený řemeslník nemá čas na vytváření webových stránek. Pokud ale hledáte velikou firmu, ta určitě kvalitní web bude mít a na tom se dozvíte většinou přesně to, co potřebujete. Můžete se tedy pustit do hledání.
 
3. Doporučení přátel
Napište nebo zavolejte známému, který prováděl podobnou stavbu či rekonstrukci. Určitě Vám nějakou firmu ne/doporučí. Pokud má dobrou zkušenost, máte prakticky vyhráno. Už jen domluvit termín. Pokud ale jeho zkušenost není dobrá, jste opět na začátku - zde můžete začít s vyřazovací metodou :-)
 
4. Známý řemeslník - firma
Je Váš spolužák ze základní školy řemeslník? Je Váš známý majitelem stavební společnosti? Zde je ovšem důležité, jaké máte vztahy. Pokud dobré, tak není co řešit. Máte už vytvořenu vazbu a tak bude mít realizátor opravdový zájem na tom, aby realizace proběhla dobře. Rozhodně si dejte pozor na "kamarádšofty" za půlku ceny a podobně. Z toho nikdy nekouká kvalitní práce. Pokud dobré vazby nemáte, možná máte možnost to změnit. Za cenovou nabídku nic nedáte :-)
 
5. Reference od spolupracujících firem
Dejme tomu, že chcete dělat koupelnu. Zajdete si k obchodníkovi s koupelnovými studii. Ten však dělá pouze poradenství a prodává zboží či produkty. Pokud je ovšem kvalitní a profesionální, určitě spolupracuje s mnoha řemeslníky, kteří od něj odebírají materiál. Určitě bude vědět, kteří jsou dobří a kteří jsou fušeři. Pokud je obchodník opravdu specializovaný, dokonce může nabídnou poradenství přímo při realizaci. Přijede k Vám, zaměří, vyhodnotí cenu a doporučí řemeslníka či firmu.
Že je to sen?
U nás v Colemanu to ovšem funguje na denním pořádku.
Přijďte se přesvědčit na některé z našich obchodních center.
 
 
A pokud k nám zrovna nemáte cestu, jak si stáhněte náš e-book, který Vám pomůže při výběru správného řemeslníka a zajistí dobré provedení Vaší realizace.
 
 

Další články

Požadavky na požární bezpečnost střech

Stanovíme si základní pojmy a popíšeme jejich význam. Cílem požární bezpečnosti staveb je zabránit vyšším ztrátám na životech, zdraví osob a majetku než je nezbytně nutné. Stavební objekty proto musí být navrženy tak, aby celý článek

Stanislav Nohavica 13.1.2015

Nosná vložka asfaltových pásů

Kvalita a trvanlivost asfaltového pásu je dána mimo potřebnou kvalitu asfaltů rovněž nosnou vložkou, ta v asfaltovém pásu plní hlavně následující funkce. celý článek

13.1.2015

Okapní plechy - okapnička - a její popis

Využití okapních plechů a podmínky pro jejich navrhování a dimenzování celý článek

Stanislav Nohavica 13.1.2015


+420 571 499 600
info@coleman.cz
          facebook icon   linkedin icon         
 
® Všechna práva vyhrazena Coleman S.I., a.s.