Rozdíl mezi gumoasfaltem SA12 a gumoasfaltem SA23 | Coleman.cz - materiály pro střechy a fasády

Je rozdíl ve funkci černého Gumoasfaltu SA12 a červeného Gumoasfaltu SA23? Je možné zaměnit mezi sebou tyto dva materiály při opravě střechy s dožilými asfaltovými pásy?

Autor:Stanislav Nohavica Datum:14.1.2015

Je rozdíl ve funkci černého Gumoasfaltu SA12 a červeného Gumoasfaltu SA23? Je možné zaměnit mezi sebou tyto dva materiály při opravě střechy s dožilými asfaltovými pásy?
 
Není. Výrobce udává, že Gumoasfalt SA23 je barevná ochrana hydroizolačních vrstev. Proto není vhodné provádět např. 2x nátěr Gumoasfalt SA23 v domnění, že nám tato úprava dobře obnoví hydroizolační schopnost střechy. Pokud se chystáte k opravě takové krytiny, jak píšete, je vhodný tento postup. Na stávající hydroizolační pás aplikujte penetraci Penetral ALP v jedné vrstvě se spotřebou 0,3 kg/m2. Na takto penetrovaný podklad proveďte 2x nátěr Gumoasfalt SA12 (2 x 0,75 kg/m2) a nakonec 1x ochranný nátěr SA23 (0,75 kg/m2). Tvoří-li se na stávající střeše vytrvalé louže, doporučuje se místo SA23 (který neuzavře dokonale podkladní vrstvy a při dlouhodobém zatížení vodou může docházet k bobtnání nátěrových hmot) kombinace 1 x Renolak ALN a ochranný nátěr Reflexol. Jestliže se ale podíváte na kvantum práce a množství spotřebovaného materiálu, stojí za to uvažovat o aplikaci souvrství asfaltových pásů.
 
 

Další články

Jak správně namontovat střešní vpusť s nástavcem?

Pokud aplikujete vpust na jednoplášťovou střechu, která je tvořena pouze hydroizolací a nosnou konstrukcí bez tepelné izolace, použijete pouze vpust, kterou nasunete na kanalizační potrubí, v němž by mělo být implementováno těsnění. celý článek

Stanislav Nohavica 14.1.2015

Dá se nějakým způsobem urychlit vysychání ploché střechy, když mi zateklo do polystyrenu.

Osazením aeračních komínků sice dosáhnete pozvolného vysychání, zde se ale jedná o horizont let. celý článek

Stanislav Nohavica 14.1.2015


+420 571 499 600
info@coleman.cz
          facebook icon   linkedin icon         
 
® Všechna práva vyhrazena Coleman S.I., a.s.