Snížení tepla v podkroví | Coleman.cz - materiály pro střechy a fasády

Nejdostupnější řešení pro snížení teploty v podkroví

Datum:14.8.2018


Spousta majitelů podkroví se v létě pravidelně potýká s problémem rozpáleného interiéru, který není dostatečně chráněn proti intenzivním slunečním paprskům.
Mnozí z nich totiž stále neobjevili možnosti, které nabízí originální stínící doplňky k jejich střešním oknům VELUX. S přehříváním podkrovních místností mohou účinně pomoci například předokenní rolety nebo markýzy.
 
 
Ty, na rozdíl od vnitřních žaluzií či rolet, které pomáhají pouze s regulací intenzity světla, dokáží v kombinaci s rozumným větráním snížit teplotu v místnosti i o několik stupňů.
 
Pokud tedy chcete mít během horkých letních měsíců v podkroví příjemnou a komfortní teplotu, nebude potřeba rovnou pořizovat klimatizaci. Výborným řešením v poměru cena a výkon jsou kupříkladu nepřekonatelné venkovní markýzy VELUX.
 
Jejich hlavním benefitem je redukce příjmu tepla do místnosti až od 72 %, čímž dochází ke snížení vnitřní teploty až o 6 °C. Zároveň však dochází k zachování tolik žádaného výhledu z okna a dostatečnému propouštění světla do interiéru.  Pro vytvoření vysněného komfortního prostředí v podkroví navíc můžete venkovní markýzy snadno kombinovat s dalšími stínícími doplňky, jako jsou rolety nebo žaluzie.
 
 
Venkovní markýzy VELUX nabízejí dva typy ovládání, a to manuální nebo elektrické (systém VELUX INTEGRA®). Při výběru ovládání je důležité zohlednit umístění střešního okna a to, jak často se bude s markýzou manipulovat. Elektrické a solárně napájené rolety s dálkovým ovládáním jsou ideální volbou každého, kdo má střešní okna VELUX mino dosah, nebo chce díky inovativnímu řešení dodat své podkrovní místnosti nádech luxusu.
 
Nesmírnou výhodu venkovních markýz VELUX je i jejich velmi snadná montáž, díky níž ji během několika minut zvládne připevnit a uvést do provozu opravdu každý.

Kde nakoupit výhodně?
Navštivte náš e-shop e.coleman.cz
 

Štítky

Další články

Požadavky na požární bezpečnost střech

Stanovíme si základní pojmy a popíšeme jejich význam. Cílem požární bezpečnosti staveb je zabránit vyšším ztrátám na životech, zdraví osob a majetku než je nezbytně nutné. Stavební objekty proto musí být navrženy tak, aby celý článek

Stanislav Nohavica 13.1.2015

Nosná vložka asfaltových pásů

Kvalita a trvanlivost asfaltového pásu je dána mimo potřebnou kvalitu asfaltů rovněž nosnou vložkou, ta v asfaltovém pásu plní hlavně následující funkce. celý článek

13.1.2015

Okapní plechy - okapnička - a její popis

Využití okapních plechů a podmínky pro jejich navrhování a dimenzování celý článek

Stanislav Nohavica 13.1.2015


+420 571 499 600
info@coleman.cz
          facebook icon   linkedin icon         
 
® Všechna práva vyhrazena Coleman S.I., a.s.