Údržba hydroizolace asfaltových pásů z oxidovaného asfaltu | Coleman.cz - materiály pro střechy a fa

Jak správně udržovat izolace plochých střech vytvořené z klasických hydroizolačních pásů z oxidovaného asfaltu?

Autor:Stanislav Nohavica Datum:14.1.2015

Jak správně zajišťovat údržbu vodotěsné izolace plochých střech vytvořené z klasických hydroizolačních pásů z oxidovaného asfaltu pomocí nátěrových hmot např. PARAMO?
 
Skladba vodotěsné izolace může např. vypadat takto:
  • reflexní nátěr REFLEXOL
  • modifikovaný asfaltový tmel LUTEX MOAT
  • stávající očištěná vodotěsná izolace z hydroizolačních pásů z oxidovaného asfaltu
 
Modifikovaný asfaltový tmel LUTEX MOAT je vlastně asfaltový lak s přísadou vláknitých plnidel, anorganických plnidel a kaučuku SBS. Je zpracovatelný za studena při teplotě nad +5°C. Tím, že tento výrobek obsahuje lakový benzín je zaručeno, že bude při aplikaci narušen povrch stávajícího zestárlého asfaltového pásu a proto dojde ke spolehlivému spojení tohoto tmelu s podkladem. Vláknitá plniva spolu s kaučukem SBS zase zajišťují pružnější přemostění trhlin v původní vodotěsné izolaci. Při údržbě vodotěsné izolace se provádí minimálně dva nátěry se spotřebou 0,8 kg/m2 pro každý nátěr. Nakonec se na povrch takto provedeného a řádně odvětraného nátěru (s technologickou přestávkou 24 hodin) provede 1 x asfaltohliníkový reflexní nátěr REFLEXOL (se spotřebou cca 0,3 kg/m2). Jeho ochranný účinek je cca 3 až 5 let. Po této době je vždy nutné reflexní nátěr obnovit. Před provedením nového reflexního nátěru je však nutné posoudit, zda je podkladní nátěr LUTEX MOAT vyhovující. Při včasné obnově reflexního nátěru můžeme počítat, že životnost podkladního nátěru LUTEX MOAT prodloužíme na dvoj až trojnásobek životnosti reflexního nátěru.
 

Další články

Jak správně namontovat střešní vpusť s nástavcem?

Pokud aplikujete vpust na jednoplášťovou střechu, která je tvořena pouze hydroizolací a nosnou konstrukcí bez tepelné izolace, použijete pouze vpust, kterou nasunete na kanalizační potrubí, v němž by mělo být implementováno těsnění. celý článek

Stanislav Nohavica 14.1.2015

Dá se nějakým způsobem urychlit vysychání ploché střechy, když mi zateklo do polystyrenu.

Osazením aeračních komínků sice dosáhnete pozvolného vysychání, zde se ale jedná o horizont let. celý článek

Stanislav Nohavica 14.1.2015


+420 571 499 600
info@coleman.cz
          facebook icon      linkedin icon         
 
® Všechna práva vyhrazena Coleman S.I., a.s.