Věrnostní program Ochutnejte kvalitu pokračuje i v září a je více než sladký. | Coleman.cz - materiá

Věrnostní program Ochutnejte kvalitu bude v září sladký

Datum:31.8.2015

Jako každý měsíc tohoto roku jsme si pro Vás připravili jedinečný domácí produkt, který od nás dostanete za nákupy na našich pobočkách, kterých naleznete 11 v České republice.

Co vlastně víme o medu? 

Med je produktem včel a vyrábějí ho vlastně samy pro sebe, pro svojí potřebu na zimní období. Ale jak to tak bývá, člověk je tvor vynalézavý a přišel na to, že nejen že je dobrý, ale že je i zdraví prospěšný. A tak začal včeličky obírat o jejich produkt a nahrazovat jim výživu na zimu jinými, lidmi vytvořenými způsoby.

 

To se stalo už kdysi dávno, možná jsme to okoukali od medvědů, kdoví. Nicméně med a další produkty včel využíváme do dneška. Pojďme si je tedy trochu přiblížit.

 

Včelí med

Med je kvalitní, pokud splňuje dvě podmínky při sběru a skladování

  • Je z úlu odebrán dozrálý (v praxi to znamená, že je z nektaru, který včelky posbíraly, odpařeno dostatečné množství vody, aby získal ono táhlé skupenství, které všichni známe)
  • Je skladování v neprodyšně uzavřené nádobě v suchu.

Pokud se nám dostane do ruky med tzv. zcukernatělý, tedy správně zkrystalizovaný, je to známka toho, že s nejvyšší pravděpodobností nebyl průmyslově zpracován.

Med rozdělujeme na květový a medovicový a cukernatění je v pořádku, viz. náš e-mail, který si můžete pravidelně nechávat zasílat ZDE.

Med je léčivý, pomáhá např. při zmírnění a léčbě pylových alergií. Pozitivní účinky má např. i při problémech s usínáním, na bolesti žaludku, při problémech se žlučníkem či při onemocnění jater, snižuje vysoký krevní tlak, zmírňuje až odstraňuje problémy s dvanácterníkem a dokonce pomáhá i při vředech. Co myslíte, nestojí to za to, přidat si ho jídelníčku pravidelněji, než jen při zimní chřipce?

Včelí vosk

Včelí vosk vytváří včely ve svých tělíčkách (resp. voskotvorných žlázách) a používají jej jako stavební materiál. Včelí vosk nádherně voní a málokdo si umí Vánoce představit bez svíčky z včelího vosku. Takové té nádherné zlatavé barvy s dolíčkovou strukturou. Je pravda, že to je pro obyčejného člověka asi jediný užitek vosku.

Mateří kašička

Mateří kašička slouží ke krmení včelího plodu a královny. Má výrazné hormonální účinky. Údajně má svůj význam při arytmii srdce a údajně se dá využívat i jako přírodní Viagra. Je to velmi silná látka, jejíž účinky zatím nejsou moc dobře známy a prozkoumány. Užívají jí především včelaři, asi prostě proto, že je tak zvláštně dobrá a co pochází od včel nemůže být škodlivé.

Propolis

Jde o tmel ryze rostlinného původu, který včely vyrábějí z lepkavé hmoty nacházející se na pupenech stromů (hlavně na pupenech topolů). Propolisu je v úlech opravdu málo, jelikož jeho výroba je náročná a zdlouhavá. Je to voňavá směs asi 150 látek, která má baktericidní účinky, to znamená, že má silně hojivé a desinfekční vlastnosti a je proto velmi oblíbená. Dá se sehnat ve formě mastí, tinktury, či čípků.

Pyl

Pyl sbírají včely, to víme od dětství.. Ale tzv. vypichovaný pyl mohou užívat i lidé, je vhodný především po mozkových příhodách. Jelikož je ale jeho koncentrace opravdu silná, nedoporučuje se pylovým alergikům a jedincům s hodně zatěžovanými ledvinami (např. těhotné ženy).

Včelí jed

Ten známe všichni, koho někdy v životě nebodla včelka. Nicméně i tento jed, který osobně příliš neoceníme, má svá využití. Používá se při výrobě léků, např. na pylovou alergii či mastí na bolavé klouby, artritidu, či při funkčních poruchách svalů, vazů a šlach. Bolavé místo prohřívá a výrazně ulevuje od bolesti.

Včelami ozářená voda

Že jste o tom ještě neslyšeli? To asi nikdo, kdo nemá včelaře ve svém okolí. Nikdo vlastně pořádně neví, co se děje, proč se to děje a jaké to má účinky, ale včelaři věří, že je dobrá na všechno, tak proč ji nepít, když stačí postavit PET lahev s obyčejnou vodou vedle úlu, mimo fyzický dosah včel.

Přinášíme Vám zde citaci z jednoho včelařského webu ohledně „ovčelené“ vody:

„Prvním produktem, na kterém se zkoušelo využití tohoto magnetického biologického pole (o kterém si zatím vědci neví co si pomyslet) byla voda. A ejhle, přišlo se na to, že voda ztratila lesk, resp. změnil se jí index lomu pro skrze ní prostupující světlo. Voda prý také změnila svou chuť a dokonce prý došlo k rozpadům molekulární struktury vody a uvolnění některých látek na dno vzorku. Ovčelená voda (jak se jí slangově říká), prý dokáže po dlouhodobém užívání (za stálého přísunu lékaři předepsaných léků) snížit hladinu cukru v krvi (prý i z 23 na 7 jednotek), navozuje pocit svěžesti, potlačí bolest hlavy, zmírní až odstraní zažívací potíže a zácpu, upraví menstruační nepravidelnost, upraví chronický zánět močových cest, odstraní nespavost atp.“


No a pokud chcete doplnit svoji lékárničku o přírodní léčiva, vydejte se za včelaři. My jsme pro Vás začali s medem, co se Vám hodí dál?


Další články

Rhepanol od firmy FDT pouze u Colemanu!

Firma FDT přesouvá své obchodní aktivity ze své české pobočky FDT ČR na své vybrané obchodní partnery v ČR. Stali jsme se tak exkluzivními partnery v České republice pro dodávky materiálu Rhepanol. Tedy Rhepanol - pouze u nás. celý článek

8.10.2014

Nový typ trapézového plechu již v naší nabídce!

Satjam doplnil stávající výrobní zařízení o zcela novou výrobní linku na trapézový plech s označením SAT18 N. celý článek

2.9.2014

Merx má certifikát B Roof (t3)

Pro všechny naše zákazníky pracující s fólií Merx máme skvělou zprávu. Merx prokázal svou velmi dobrou kvalitu a při zkouškách dne 21.5.2014 získal certifikát na klasifikaci střech vystavených působení vnějšího požáru na B ROOF (t3). celý článek

24.6.2014


+420 571 499 600
info@coleman.cz
          facebook icon   linkedin icon         
 
® Všechna práva vyhrazena Coleman S.I., a.s.