Jak vyrovnat veliké nerovnosti na ploché střeše? | Coleman.cz - materiály pro střechy a fasády

Čím se dají vyrovnat velké nerovnosti na plochých střechách?

Autor:Stanislav Nohavica Datum:14.1.2015

Čím se dají vyrovnat velké nerovnosti na plochých střechách? Používáme betonovou mazaninu, na niž však nemůžeme natavovat ihned, ale až po alespoň částečném zatvrdnutí a vyschnutí (to ovšem nesmí pršet). Doplňování přířezy pásů je u cca třícentimetrových prohlubní o rozměrech 1 x 2 m finančně velmi náročné.
 
Občas vidím u kotvených systémů zasypávání pískem či štěrkem, zůstává mi ale záhadou, jak potom mohou pracovníci realizačních firem provést předvrtání, když jim otvory písek okamžitě zasype. O natavení na písek se snad také bavit nebudeme. Pokud je systém hydroizolace kotvený, jistě není problém položit tenké přířezy polystyrenu (desky 5 mm silné apod.) v několika vrstvách, oblamované podél okrajů prohlubní. Zde si ale musíme dávat pozor na dostatečnou tuhost (respektive použít vhodný typ polystyrenu). Chceme-li však na vyrovnávací materiál natavovat asfaltový pás a nejsme ochotni čekat, až zatuhne beton, nebo otrocky pokládat několik vrstev asfaltových pásů na sebe, nezbude než sáhnout po řešení technicky čistém a profesionálním: použít materiály na bázi asfaltu v kombinaci například se slídou. Tyto materiály, které se při natavování stávají kompaktními, lze velice snadno a dobře přizpůsobit tvaru prohlubně a přitom se na kompaktní povrch dá bez problémů natavit asfaltový pás. Tyto směsi, dodávané pod názvy Bituverm nebo Vermaspha/Villaplan, jsou k dostání v padesátilitrových (občas i stolitrových) baleních a společnost Coleman je dodává. Při samotné aplikaci je vhodné původní hydroizolaci opatřit penetračním nátěrem, aby k sobě všechny vrstvy dobře dolehly. Výplňový materiál se aplikuje v několika vrstvách s průběžným pěchováním, až dosáhneme žádoucí úrovně + 1/3 navíc. Teplem natavování se tloušťka materiálu dostane na požadovanou úroveň.  
 
 

Další články

Jak správně namontovat střešní vpusť s nástavcem?

Pokud aplikujete vpust na jednoplášťovou střechu, která je tvořena pouze hydroizolací a nosnou konstrukcí bez tepelné izolace, použijete pouze vpust, kterou nasunete na kanalizační potrubí, v němž by mělo být implementováno těsnění. celý článek

Stanislav Nohavica 14.1.2015

Dá se nějakým způsobem urychlit vysychání ploché střechy, když mi zateklo do polystyrenu.

Osazením aeračních komínků sice dosáhnete pozvolného vysychání, zde se ale jedná o horizont let. celý článek

Stanislav Nohavica 14.1.2015


+420 571 499 600
info@coleman.cz
          facebook icon   linkedin icon         
 
® Všechna práva vyhrazena Coleman S.I., a.s.