Vysychání skladby ploché střechy při zatečení | Coleman.cz - materiály pro střechy a fasády

Dá se nějakým způsobem urychlit vysychání ploché střechy, když mi zateklo do polystyrenu.

Autor:Stanislav Nohavica Datum:14.1.2015

Dá se nějakým způsobem urychlit vysychání skladby ploché střechy, když mi zateklo do polystyrenu v době, kdy jsem ještě neměl svařeny přesahy na nakašírovaných pásech tepelné izolace? Protože mám klíny kašírovaného polystyrenu přilepeny, střechu nebudu rozbírat, abych vodu vymetal.
 
Osazením aeračních komínků sice dosáhnete pozvolného vysychání, zde se ale jedná o horizont let. Pokud chcete vysychání urychlit, je možné v prostoru pod komínkem začít vysávat vodu vysavačem pro mokré vysávání. Ve Vašem případě, kdy se dá předpokládat, že je podklad v rovině (vzhledem k užití spádových klínů), určitě zůstaly v místech snížení podkladu louže. Komínky byste proto měl osazovat poměrně hustě, cca 1 ks/20 – 30 m2. Je však zbytečné dlouhodobě ponechávat ve střeše tepelný most a po vyschnutí střechy doporučuji do míst odstraněné tepelné izolace pod komínkem nasypat rozdrcený polystyren nebo natlačit minerální vlnu. Skladbu musíte sledovat až do doby, než bude přítomna pouze vlhkost obsažená v materiálech a žádná viditelná na povrchu parozábrany. Komínek může na střeše zůstat nebo jej lze odstranit a provést zaslepení. 

Další články

Jak správně namontovat střešní vpusť s nástavcem?

Pokud aplikujete vpust na jednoplášťovou střechu, která je tvořena pouze hydroizolací a nosnou konstrukcí bez tepelné izolace, použijete pouze vpust, kterou nasunete na kanalizační potrubí, v němž by mělo být implementováno těsnění. celý článek

Stanislav Nohavica 14.1.2015

Jakým způsobem mám spádovat atiku při rekonstrukci ploché střechy?

Způsobů existuje několik. celý článek

Stanislav Nohavica 14.1.2015


+420 571 499 600
info@coleman.cz
          facebook icon      linkedin icon         
 
® Všechna práva vyhrazena Coleman S.I., a.s.