Zabezpečení střechy na zimu - protisněhové doplňky střech | Coleman.cz - materiály pro střechy a fas

Jak připravit střechu na zimu?

Datum:1.10.2015

Střešní ochranné prvky pomáhají předcházet zraněním či škodám, které v zimě způsobuje tající sníh a led. Výhodou je, že protisněhovou ochranu lze osadit i dodatečně.

 Teploty pomalu klesají a všichni cítíme, že zima je již za dveřmi. Ještě máte čas  vylézt na střechu a ochánit sebe i svůj majetek.
 
drzak_na_kulatinuMnožství střech nedisponuje dostatečnou protisněhovou ochranou, a to dokonce i v klimatických podmínkách, které si to přímo žádají. Tající sníh a led jsou proto každou zimu zkouškou kvality a bezpečnosti střechy. Valící se masa sněhu a ledu může při hladších površích a poddimenzovaném nebo zcela absentující počtu střešních detailů způsobit škodu na majetku, či dokonce úraz.
 
Za vzniklou škodu je přitom právně odpovědný majitel nebo správce domu, který si nesplnil své povinnosti a nezajistil střechu řádně proti skluzu sněhu.
 
Pokud jste minulou zimu čelili podobným problémům, doporučujeme zvážit doplnění nebo realizaci prvků ochrany před sesuvem sněhu. Z hlediska ceny i jednoduchosti montáže je vždy výhodnější myslet na instalaci střešních doplňků v dostatečném předstihu ještě před její realizací.
Protisněhové zábrany lze však umístit i dodatečně.
trubkove_sněhove_drzaky

Protisněhovou ochranu navrhuje odborník

Návrh skladby střešního pláště včetně doplňků musí vždy provést zkušený projektant. Umí správně navrhnout množství a rozmístění sněhových zábran v závislosti na sněhové oblasti, sklonu střechy, ale i na materiálu a formátu krytiny.
 

Specialista na střechy - Coleman S.I. - nabízí hned několik protisněhových řešení. 

 
Sněhové zábrany s mříží ladí svým vzhledem a barevným provedením s barvou krytiny, přičemž poskytují spolehlivou ochranu před padajícím sněhem.
 
Kulatina díky vyšší únosnosti nachází uplatnění v oblastech, které jsou bohaté na sníh. Na umístění kulatiny na střechu slouží speciální taška s kovovým hákem.
 
Tyčová protisněhová ochrana se používá zejména v oblastech s vydatnými sněhovými srážkami. Uložena v jedné nebo více řadách znemožňuje nahromaděnému těžkému a mokrému sněhu nekontrolovatelně se posunout směrem dolů.
 
Kovové háky jsou vyrobeny z pozinkované oceli s barevnou povrchovou úpravou v závislosti na barvě střešní krytiny. Používají se na rovnoměrné rozložení sněhu po celé ploše střechy. V závislosti na místních podmínkách je lze použít i v kombinaci s dalšími systémy sněhových zábran. Pro plechové a šindelové střechy jsou navrženy specialní rozražeče sněhu.
 
V sortimentu taškových střešních krytin naleznete také speciální tašky, které jsou již protisněhovým opatřením vybaveny. Vetšinou jsou i z pevnějšího materiálu, aby zátěž sněhu vydržely lépe.
 

Sněhové zábrany pro vaši střechu nabízíme přímo v našem e-shopu.

 

Pokud potřebujete poradit či sehnat jiný prvek, neváhejte se obrátit na naši nejbližší pobočku.

 sněhove_dzaky_mzize_strecha

Další články

Požadavky na požární bezpečnost střech

Stanovíme si základní pojmy a popíšeme jejich význam. Cílem požární bezpečnosti staveb je zabránit vyšším ztrátám na životech, zdraví osob a majetku než je nezbytně nutné. Stavební objekty proto musí být navrženy tak, aby celý článek

Stanislav Nohavica 13.1.2015

Nosná vložka asfaltových pásů

Kvalita a trvanlivost asfaltového pásu je dána mimo potřebnou kvalitu asfaltů rovněž nosnou vložkou, ta v asfaltovém pásu plní hlavně následující funkce. celý článek

13.1.2015

Okapní plechy - okapnička - a její popis

Využití okapních plechů a podmínky pro jejich navrhování a dimenzování celý článek

Stanislav Nohavica 13.1.2015


+420 571 499 600
info@coleman.cz
          facebook icon   linkedin icon         
 
® Všechna práva vyhrazena Coleman S.I., a.s.