Jak provádět kontrolu vodotěsnosti krytiny na ploché střeše?

Prvním ze způsobů je zátopová zkouška.
U tohoto typu zkoušky dojde k zamezení odtoku vody ze střechy, na střechu se napustí voda do určité hladiny a sleduje se její pokles. Tento typ zkoušky je nutné konzultovat se statikem a jde asi o nejdramatičtější typ testování vodotěsnosti povlakové krytiny. Pokud provádíte tuto zkoušku na přání zákazníka a zároveň máte podezření na kondenzaci v určitém místě, je možné přidat do vody speciální barvivo, které svou intenzivní a jasnou barvou ukáže, zda určité místo zavlhá z kondenzace nebo průsakem.
 
Další možností je varianta, při níže se pod krytinu zavede vyústění generátoru kouře, prostor pod hydroizolací se natlakuje a sleduje se, zda někde neuniká kouř. Tento kouř je také intenzivně zbarven. U hydroizolačních fólií je možné projít jak detaily tak spoje speciálním zařízením, které místně vyvolává podtlak a netěsnost se na hydroizolačním povlaku projeví (vzhledem k tomu, že se na izolaci pod zkušebním zařízením aplikuje roztok) ve formě bublin. Protože je na detaily potřeba jiné zvony než na plochu, společnost Coleman dodává široký sortiment zkušebních zvonů. Toto zboží je pouze na poptávku!
 
Sortiment zkušebních zvonů:       
 
 Testování hran plochých střech  Zvon pro testování koutů
 Testování hran plochých střech  Zvon pro testování hran
 Kontrola vodotěsnosti hran ploché střechy  Zvon pro testování horních koutů atik
 Kontrola vodotěsnosti hran ploché střechy  Zvon pro testování rohů
 Kontrola vodotěsnosti hran ploché střechy  Zvon pro testování dolních rohů atik
 Kontrola vodotěsnosti hran ploché střechy  Zvon pro testování koutových spojů
   Zvon pro testování spojů v ploše (křížový spoj ale jak jistě víte není pro hydroizolace optimální)
 Test voděodolnosti ploché střechy  Zvon pro testování spojů v ploše
 Test voděodolnosti ploché střechy  Uvedená zařízení se napojují na generátor podtlaku. 
 
Pokud máte o uvedená zařízení zájem, kontaktujte svého obchodníka.
Nejjednodušší způsob, který je ovšem náročný na pozornost, je provedení zkoušky na spojích hydroizolačních fólií pomocí zkušební jehly, kterou se zjišťuje, zda je spoj dobře provařen. 
U asfaltového pásu zůstává nejbezpečnější metoda provádění hydroizolačního povlaku s asfaltovým návalkem, který zajišťuje optimální vodotěsnost spoje a zároveň je snadno opticky sledovatelný.
Tento web využívá cookies pro Vaši pohodlnější práci. Primárně za účelem zkvalitnění obsahu a vyhodnocením nejnavštěvovanějších článků.
Měření webu nám dává zpětnou vazbu o vaší spokojenosti s naším obsahem.

Kliknutím na "souhlasím" uzavřete tuto lištu.