Vyhřívání okapů

Zamrzání okapů lze zabránit instalací topných kabelů do žlabů i svodů. Návrh potřebného výkonu přihlíží k mnoha faktorům. Nejdůležitější je rozměr střechy a okapů, typ střešní krytiny, sklon střechy, umístění objektu z hlediska klimatických podmínek, nadmořské výšky, orientace dle světové strany. Systém ochrany okapových žlabů je možné ovládat ručně (nejlevnější řešení) nebo pomocí termostatu (hospodárnější řešení). Jelikož se jedná o práci s elektrikou, rozhodně bychom neměli zapomínat na profesionální montáž od elektrikáře.
 
Možná se může zdát někomu, že instalace vyhřívání okapů je pro něj až přílišný komfort, který nepotřebuje, ale nejde zde jen o pomyslné pohodlí. Vyhřívání okapů má zejména funkci bezpečnostní. Zvláště u nedostatečně zaizolovaných střech dochází v zimním období k tání sněhu a voda se hromadí právě ve žlabech kde následně zamrzá. A zde nastává problém. Tvoří se rampouchy a žlaby těžknou. Vytvořené rampouchy pak ohrožují všechny, kteří se pod okapem pohybují. Pokud se rampouch utrhne, tak hrozí strhnutí žlabu, které má devastační následky. Pokud se bude led hromadit na okrajích střechy, může také dojít k zatékání do vnitřních prostor. Následné opravy si vyžádají daleko větší náklady než instalace vyhřívání okapů.
 
Na našem e-shopu najdete

kompletní sytém pro vyhřívání okapů


VYHRIVANI-OKAPU.jpg
Tento web využívá cookies pro Vaši pohodlnější práci. Primárně za účelem zkvalitnění obsahu a vyhodnocením nejnavštěvovanějších článků.
Měření webu nám dává zpětnou vazbu o vaší spokojenosti s naším obsahem.

Kliknutím na "souhlasím" uzavřete tuto lištu.