Co je to světlovod - popis a funkce

Dostatek našemu zdraví prospěšného přirozeného denního světla ve všech prostorách domu a úspora energie – to jsou důvody pro pořízení světlovodu. Bonusem je snadná instalace. Světlovody jsou progresivním řešením, které přivede denní světlo do obytných prostorů běžně závislých na umělém světle, jako bývají koupelny, chodby, šatny či předsíně.
velux_svetlovody.jpg
Společnost VELUX uvedla v loňském roce na český trh Novou generaci populárních světlovodů, jejichž montáž je rychlá, snadná a bezpečná.
  

 
Čtvercový osazovací rám světlovodu VELUX ladí se střešní krytinou i s ostatními výrobky VELUX. Samočisticí úprava skla jej udržuje po dlouhou dobu čistý, díky čemuž nedochází ke snížení účinnosti světlovodu.
 
velux_svetlovody_ve_strese.jpg

Pevný vysokoreflexní tubus má až 98% odrazivost, což umožňuje vynikající prostup slunečního světla do interiéru.

osazeni_svetlovodu.jpg 

Diskrétní stropní difuzér poskytuje ještě lepší rozptýlení denního světla. 
 
svetlovody_od_veluxu-(1).jpg  
 
Z čeho se skládá světlovod
Každý světlovod se skládá se ze tří na sebe navazujících částí: kopule nebo čtvercového rámu s pevným zasklením umístěným ve střeše, pevného tubusu a difuzéru, rozptylujícího světlo do místnosti.  Světlovod se čtvercovým rámem s pevným zasklením firmy VELUX lze instalovat do jakékoli šikmé střechy se sklonem 15–60° s plochou i skládanou střešní krytinou. Dalším typem je světlovod určený pro ploché střechy se sklonem 0–15°. Ten je vybavený ve vrchní části akrylátovou nebo polykarbonátovou kopulí.
 setlovod-do-ploche-strechy.jpg  svetlovody_do_sikme_strechy.jpg
Světlovod do ploché střechy      Světlovod do šikmé střechy
 
 Světlovody naleznete rovněž v nabídce našeho e-shopu

PŘEJÍT DO E-SHOPU
Tento web využívá cookies pro Vaši pohodlnější práci. Primárně za účelem zkvalitnění obsahu a vyhodnocením nejnavštěvovanějších článků.
Měření webu nám dává zpětnou vazbu o vaší spokojenosti s naším obsahem.

Kliknutím na "souhlasím" uzavřete tuto lištu.