Jaké lepidlo mám použít k lepení polystyrenových desek mezi sebou?

Jaké lepidlo mám použít k lepení polystyrenových desek mezi sebou? Dále bych chtěl vědět, jaká lepidla se hodí k lepení dílců EPS při rekonstrukcích střech s původní hydroizolací asfaltovými pásy. Existují při použití lepidel omezení teplotou?
 
Pokud mezi sebou lepíte desky polystyrenu, doporučuji používat nízkoexpanzní lepidla na bázi polyuretanu (např. Vedapuk). Tato lepidla neobsahují rozpouštědla degradující povrch desek expandovaného polystyrenu, proto jsou k lepení těchto materiálů vhodná. Výše zmíněným lepidlem se dají lepit i desky pěnového polystyrenu k dalším povrchům:
Vedagpuk.jpg     PŘEJÍT DO E-SHOPU

K lepení polystyrenu ke stávajícím hydroizolacím z asfaltových pásů, tam, kde není střecha opatřena hrubozrnným (např. břidličným) posypem, lze využít asfaltová lepidla, např. Vedatex adhaesiv. Rozhodně je však vhodné podklad před aplikací lepidla napenetrovat. U asfaltových lepidel, která se používají k lepení polystyrenu ke vhodnému podkladu (nikdy k lepení desek polystyrenu mezi sebou), je potřeba důsledně dodržet návod výrobce lepidla, protože pokud nanesete příliš silnou vrstvu lepidla, může to mít účinek opačný – rozpouštědlo příliš naruší desku polystyrenu a ke spojení s podkladem vůbec nedojde. Při použití lepidel k sanacím střech, kde lepíte k původnímu souvrství asfaltových pásů, je v každém případě téměř nezbytné provést sondu kvůli zjištění stavu hydroizolací. Budete-li lepit k něčemu, co na střeše téměř nedrží, je to velká chyba.
 
Co se týče omezení teplotou, lepidlo Vedapuk lze používat v rozmezí +5 až +70 °C, optimálně +15 až +25 °C. U lepidla Vedatex výrobce na svých stránkách žádná teplotní omezení neuvádí.
 
Tento web využívá cookies pro Vaši pohodlnější práci. Primárně za účelem zkvalitnění obsahu a vyhodnocením nejnavštěvovanějších článků.
Měření webu nám dává zpětnou vazbu o vaší spokojenosti s naším obsahem.

Kliknutím na "souhlasím" uzavřete tuto lištu.