STŘEŠNÍ OKNA

Střešní okna jsou na rozdíl od oken klasických, jak už název napovídá, instalovány ve střeše. Liší se od nich tedy především způsobem montáže – na krytinu se napojují pomocí lemování, které je speciální pro různé druhy střešních krytin a může být kombinováno s dalšími montážními doplňky (zateplovací sada, napojení na parozábranu…). Také samotný vzhled okna je jiný – jedná se vždy o okna jednokřídlá, která se otevírají horním nebo dolním ovládáním.
Je to kvůli způsobu otevírání (střešní okna kyvná, výklopná, výsuvně kyvná…), kdy se křídlo neotevírá do strany, ale ve svislém směru (výjimkou jsou některé kominické výlezy). Okno lze do střechy osadit samostatně nebo v kombinaci s dalšími střešními či doplňkovými okny (fasádní, balkonová).
Podle našich požadavků můžeme vybírat okna z různých materiálů (dřevo či plast), s rozličným zasklením a jak už bylo zmíněno také s různým způsobem otevírání a ovládaní (manuální, elektrické). Střešní okna lze vybavit širokou škálou zastiňovacích doplňků (rolety, žaluzie, markýzy…). K dostání jsou také různé senzory a zabezpečovací prvky.
Tento web využívá cookies pro Vaši pohodlnější práci. Primárně za účelem zkvalitnění obsahu a vyhodnocením nejnavštěvovanějších článků.
Měření webu nám dává zpětnou vazbu o vaší spokojenosti s naším obsahem.

Kliknutím na "souhlasím" uzavřete tuto lištu.