Skelná vata

Tepelné izolace ze skelné vaty patří k nejpoužívanějším v rámci izolací střech. Může se použít k zateplení krovu, sádrokartonových stěn atd.

Základní charakteristika:
Tepelně a zvukově izolační materiál vyrobený ze skleněných vláken, které patří do skupiny minerálních vat. Sklo je obvykle pro zvýšení pružnosti a snížení lámavosti upraveno. Úprava spočívá jednak v přidávání hliníku (Al) do taveniny skla, nebo obalením vláken do vinylacetátových disperzí.

Výroba
Skleněná vata se vyrábí rozvlákňováním skla do vláken o tloušťce 6–9 µm. Vlákno je odolné vůči vysokým teplotám – do 550 °C. Vlákna se dělí a stlačeným vzduchem nafoukávají do vrstvy požadované tloušťky, která se následně lisuje do pásu. Ten se řeže na jednotlivé desky.

Vlastnosti
Díky vlastnostem jako je pružnost a měkkost bývá skelná vata často balená do rolí. Další výhodou vaty je její odolnost vůči požáru a také prodyšnost, díky které nedochází ke kondenzaci vodní páry uvnitř a následné tvorbě plísní.

Použití
Jsou vhodné pro jakékoliv tepelně a zvukově izolační konstrukce, nezatížené izolace pro zabudování do konstrukcí zavěšených podhledů, k izolaci dutin (zvýšení protihlukové izolace), na nepochozí stropní konstrukce apod.
 
Tento web využívá cookies pro Vaši pohodlnější práci. Primárně za účelem zkvalitnění obsahu a vyhodnocením nejnavštěvovanějších článků.
Měření webu nám dává zpětnou vazbu o vaší spokojenosti s naším obsahem.

Kliknutím na "souhlasím" uzavřete tuto lištu.