ETERNIT

CEDRAL-LOGO.jpgEternit se u nás vžil historicky jako název pro typický materiál a tvar krytiny stejně jako pro vysavač jsme si našli synonymum ve slově lux. Eternit je však zejména výrobcem střešních a fasádních materiálů. Dnes patří značka Eternit pod firemní skupinu Cedral a tak jejich typické vláknocementové šablony najdeme pod názvem Eternit Cedral.

Vláknocementová krytina Eternit může být použita na pokrytí střechy i na obkládání fasád. V poslední době prošly výrobky modernizací a vylepšením technických a estetických vlastností. Dnešní sortiment výrobků z vláknocementu je nesrovnatelný s tím, který byl vyráběn před 40 lety. Firma Eternit byla také první firmou, která tento druh krytin a fasádních desek začala vyrábět bez škodlivého azbestu. V nabídce má maloformátové šablony různých tvarů a velikostí, vlnité desky s 5 vlnami a velký sortiment fasádních desek.

Vláknocementové střešní šablony se vyrábí ze směsi cementu, vody a dalších přísad. Směs je probarvena do hloubky do odstínu tmavé šedi a opatřena barevnou povrchovou úpravou v hladké nebo rastrované verzi, to oceníme především na výrazném vzhledu střešní krytiny. Výrobní sortiment zahrnuje tyto tvary: čtverec s pravým nebo levým obloukem, obdélník, čtverec se zkosenými rohy (u nás nazývaný česká šablona) a dánský obdélník. K výše zmíněnému sortimentu je nabízen také kompletní systém doplňků a příslušenství.

Materiálové složení krytiny zaručuje dobrou odolnost proti požáru, mrazu, kyselým dešťům a dalším klimatickým jevům.
Vláknocementová střešní krytina je dobře propustná pro vodní páru a dobře zpracovatelná obvykle používaným nářadím. V ČR je velmi oblíbená pro svůj přírodní vzhled a širokou škálu využití.

Německé krytí

NEMECKE-KRYTI.jpgPokládka tzv. německým krytím umožňuje vyskládat z šablon vikýře, komíny, úžlabí a dosáhnout tak jednolitý vzhled střechy. Standardně používaným a z tradice vycházející je formát 30 x 30 cm. S dalšími nabízenými formáty od 25 do 40 cm délky šablony je možné německé krytí harmonicky přizpůsobit podle příslušných rozměrů každé střechy. Tato krytina je charakteristická do oblouku seříznutým jedním z rohů.
Tento typ maloplošné, vláknocementové šablony je vhodný především na rekonstrukce historických budov. Kvůli svému klasickému, historicky osvědčenému vzhledu působí velmi moderním dojmem. Plně vyhovuje technickým požadavkům kladeným na moderní střechy, kdy je nutné skloubit cenu s kvalitou a s originálním vzhledem. V nabídce jsou šablony se strukturou břidlice nebo s hladkým povrchem a s levým nebo pravým obloukem.

PŘEJÍT DO E-SHOPU


NEMECKE-KRYTI-REF.jpg

 

Francouzské krytí 

FRANCOUZSKE-KRYTI.jpgVláknocementová střešní krytina Eternit Cedral - tzv. česká šablona je tradičním a osvědčeným typem maloplošné krytiny s možností hladkého i strukturovaného povrchu. Při pokládce na koso, tzv. francouzským krytím, dodává střeše klasický a zároveň originální vzhled. Šablony tohoto typu od Eternitu jsou díky svojí kvalitě a odolnosti povrchové úpravy jako i svojí celkové kvalitě a stabilitě nejvíce vyhledávané a oblíbené. Díky své vysoké estetické a funkční hodnotě najdou své uplatnění zejména při rekonstrukcích staveb, kde uplatní svojí nízkou hmotnost. Pro svůj výrazný vzhled a příznivou cenu jsou často používány i na novostavby.

PŘEJÍT DO E-SHOPU


 
FRANCOUZSKE-KRYTI-REF.jpg 
 

 

Anglický obdélník (plné rohy)

Dánský obdélník (seříznuté rohy)

ANGLICKY-OBDELNIK-CEDRAL-(1).jpg

PŘEJÍT DO E-SHOPU

DANSKY-OBDELNIK.jpg

PŘEJÍT DO E-SHOPU
 
 
Dvojité krytí vytvořené vláknocementovou maloplošnou střešní krytinu Eternit Cedral vytváří moderní vzhled střechy s přímými a čistými liniemi oblíbenými hlavně při projektech moderní architektury. Toto provedení se dosáhne pomocí dvou typů šablon o rozměru 30 x 60 cm – Anglický obdélník s pravoúhlými rohy a Dánský obdélník se zkosenými rohy. V každém místě střechy jsou minimálně dvě šablony této krytiny nad sebou (proto dvojité krytí), čímž se krytina stává bezpečnější a lépe chrání před povětrnostními vlivy. Tyto šablony jsou nabízené s hladkým nebo strukturovaným povrchem.
 
anglicky-obdelnik-REF.jpg
 
dansky-obdelnik-REF.jpg 
Tento web využívá cookies pro Vaši pohodlnější práci. Primárně za účelem zkvalitnění obsahu a vyhodnocením nejnavštěvovanějších článků.
Měření webu nám dává zpětnou vazbu o vaší spokojenosti s naším obsahem.

Kliknutím na "souhlasím" uzavřete tuto lištu.